Horvát Labdarúgó Válogatott Névsor - Horvat Labdarúgó Válogatott Névsor

Kategória:Horvát labdarúgó-válogatott játékoskereteinek sablonjai – Wikipédia A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából. Horvátország Hrvatski nogometni savez A csapat beceneve(i) Vatreni Szövetség Hrvatski nogometni savez Konföderáció UEFA ( Európa) Szövetségi kapitány Slaven Bilić Csapatkapitány Robert Kovač Legtöbb válogatottság Dario Šimić (100) Legtöbb válogatott gól Davor Šuker (45) FIFA-kód CRO FIFA-rang 10. Legmagasabb FIFA-rang 3. ( 1999. január) Legalacsonyabb FIFA-rang 125. ( 1994. március) Élő-rang 10. Legmagasabb Élő-rang 5. ( 1998. július 11. ) Legalacsonyabb Élő-rang 26. ( 2002. október 12. ) 11 aylar önce Magyar válogatott Motiváció - Road to EURO 2020. 9 aylar önce A csatorna azért jött létre, hogy bárkinek lehetősége legyen hozzájutni érdekesebbnél érdekesebb filmekhez. Ha te is úgy... 4 yıl önce Magyar Labdarúgó Válogatott legszebb találatai ez elmúlt harminc évből! 4 yıl önce A magyar futball válogatott fogadása a Hősök Terén 2016. 06. 27. " Az éjjel soha nem érhet végett" 4 yıl önce Vízsugár köszöntötte a repülőgépüket, ezrek ünnepelték őket a Hősök terén.

Horvat labdarúgó válogatott névsor

Az egyik legszebb európai stadionnak tartott poljudi ugyanis az otthon a splitieket immáron 1911 óta focilázban tartó Hajduk labdarúgó klubnak, amely rendszeres résztvevője az európai klubversenyeken. Sőt, a Hajduknak köszönhetően Split a legkisebb város, melynek focicsapata negyeddöntős volt a BL derbiben. Többek között a Hajduk adta a jelenlegi válogatott keret olyan oszlopos tagjait, mint a mindig megbízható kapus, Stipe Pletikosa és a csapatkapitány Dario Srna. A Hajdukon felül hűséges szurkolói tábora van a csupán egy évvel fiatalabb RNK Split-nek is, melynek tagja Ante Rebić, az egyik legnagyobb európai foci reménység, akinek, a várakozások szerint, a brazíliai szereplés egy fényes nemzetközi karrier kezdetét jelenti. 11 aylar önce Magyar válogatott Motiváció - Road to EURO 2020. 9 aylar önce A csatorna azért jött létre, hogy bárkinek lehetősége legyen hozzájutni érdekesebbnél érdekesebb filmekhez. Ha te is úgy... 4 yıl önce Magyar Labdarúgó Válogatott legszebb találatai ez elmúlt harminc évből!

"Jó felkészülésünk volt, az... Sport expressz Megvan az EB-keret! Kihirdette az Eb-re utazó csapatát Bernd Storck szövetségi kapitány. Három kapus, hét védő, hét középpályás és hat... PestiSrá 2016-05-31 PestiSrá 2016-05-26 PestiSrá 2016-05-25 PestiSrá 2016-05-13 Horvátország lesz Franciaország ellenfele az oroszországi labdarúgó-világbajnokság vasárnapi fináléjában, miután a szerdai elődöntőben a moszkvai Luzsnyiki Stadionban hosszabbítás után 2-1-re legyőzte Angliát. Az angolok kezdték agresszívebben és jobban is a mérkőzést, a horvátok idegesen futballoztak, rengeteg könnyű passzt elrontottak. Nem is kellett sokat várni, hogy góllá érjen a szigetországiak fölénye, ugyanis már öt perc után betalált szabadrúgásból Trippier, aki a válogatottban először volt eredményes. Kieran Trippier gólja a Horvátország-Anglia vb-elődöntőben (Fotó: MTI/AP/Frank Augstein) Az angol vezetés mit sem változtatott a játék képén, rá se lehetett ismerni a horvát csapatra, amely sorra szórta el a labdákat, az erős és gyors angol játékosok pedig a labdaszerzést követően éltek fizikai fölényükkel, lefutották embereiket és megnyerték párharcaikat, így a későbbiekben már nem csak pontrúgások után tudtak veszélyeztetni.

Jelek

A Real Madrid aranylabdás középpályása jó véleménnyel volt a magyar csapatról, ám kulcsfontosságúnak tartja a győzelmet, amely a csoport élén tartaná a horvátokat. Ehhez talán a Poljud Stadion is segíthet a hazaiaknak. Emlékszem egy Grúzia elleni meccsre, amelyet a Poljud Stadionban játszottunk, és meglepetésre a vendégek szereztek vezetést, nem is igazán ment jól a játék a csapatnak. A közönség azonban fanatikusan buzdított minket, nekik köszönhetően talpra álltunk, és végül megfordítottuk a találkozót. Ez mindent elmond erről a stadionról. " Zlatko Dalic és Luka Modric a horvát válogatott meccs előtti sajtótájékoztatóján Forrás: Origo Sajnos szerdán napközben a horvát huligánok is hallatták a hangjukat, megrongáltak egy magyar rendszámú autót, és rátámadtak néhány magyar szurkolóra is. Remélhetőleg a meccs napján nem történik rendbontás. A Horvátország-Magyarország Eb-selejtező 20. 45-kor kezdődik, az Origón a megszokott módon élő szöveges közvetítéssel várjuk olvasóinkat. A csoport másik meccsén Szlovákia Walest fogadja.

Horvát Labdarúgó Válogatott Névsor

A 34. percben felrobbant a Groupama Aréna. A szlovákok elleni meccs után éles kritikát megfogalmazó Szalai Ádám kapott remek kiugratást Dzsudzsák Balázstól, majd hét méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, Kalinic kapus ugyan beleért a labdába, de esélye sem volt a hárításra. Az egyenlítés után lendületben maradtak a mieink, akár a vezetést is átvehettük volna, azonban Dejan Lovren ígéretes helyzetben, a tizenhatos vonal előtt hátulról rátaposott Nagy Dominik sarkára, William Collum viszont nem adott lapot. Sőt, még szabadrúgást sem ítélt. Az elmaradt szabadrúgásnál nagyobb veszteség volt, hogy az eset után a magyar szélső sarkából ömlött a vér, így nem tudta folytatni a játékot. Nagy Dominik számára tragikus véget ért a meccs, remekül játszott a jobb oldalon Fotó: Mudra László - Origo Az első félidőt magyar helyzet zárta. A Nagy Dominik helyére beálló Varga Roland kísérletezett egy 19 méteres kapáslövéssel, de a labda néhány centivel elkerülte a kapu jobb oldalát. A második félidőt a horvátok kezdték aktívabban, Ivan Rakitic próbálkozott egy távoli lövéssel, de az FC Barcelona középpályása métereket tévedett.
A lelátón eközben harsogott az álljatok föl, és óriási üdvrivalgás fogadta Gulácsi Péter mozdulatát, amikor a 90. percben magabiztosan lehúzott egy beadást. A hosszabbítást a mieink hősiesen kivédekezték, és meglepve az egész világot, legyőzték a világ egyik legjobb csapatát, a vb-ezüstérmes horvát válogatottat, és kedvező helyzetből várhatják a júniusi Azerbajdzsán elleni idegenbeli selejtezőt. Európa-bajnoki selejtező, E csoport, 2. forduló Magyarország-Horvátország 2-1 (1-1) Budapest, Groupama Aréna Játékvezető: William Collum (skót) Magyarország: Gulácsi - Lovrencsics, Baráth, Orbán, Kádár - Pátkai, Nagy Á. - Dzsudzsák (Bese, 85. ), Szoboszlai (Kalmár, 65. ), Nagy D. (Varga R., 40. ) - Szalai. Szövetségi kapitány: Marco Rossi Horvátország: Kalinic - Jedvaj (Petkovic, 78. ), Lovren, Vida, Barisic (Leovac, 30. ) - Modric, Brozovic - Rebic (Brekalo, 67. ), Raktic, Perisic - Kramaric. Szövetségi kapitány: Zlatko Dalic Gólszerzők: Szalai (34. ), Pátkai (76. ) ill. Rebic (13. ) Sárga lap: Dzsudzsák (62.

Az 59. percben Szoboszlai labdavesztése után Perisic került helyzetbe, kicselezte Baráth Botondot, azonban kisodródott, így éles szögből csak az oldalhálóba tudott lőni. Szoboszlai Dominik is kihajtotta magát Fotó: Mudra László - Origo A folytatásban a horvátok feltolták a védekezésüket a mieink térfelére. Marco Rossi is érezte, hogy szükséges a frissítés. Szoboszlai Dominik helyére pályára küldte Kalmár Zsoltot. Ha a magyar egyenlítő gólnál felrobbant a Groupama Aréna, akkor a 76. percben történtekre nehéz szavakat találni. Dzsudzsák jobb oldali szögletére Pátkai Máté érkezett a hosszú oldalon, a fejese Marin Leovac hátáról lepattant, de a kipattanót közelről bravúros mozdulattal a hálóba lőtte. A 83. percben lezárhatta volna a mérkőzést a magyar válogatott. Kalmár Zsolt került helyzetbe, de két méterről a kapusba lőtte a lecsorgó labdát, a kipattanóból újra próbálkozhatott, de Rakitic a gólvonalon menteni tudott. Ahogyan az várható volt, az utolsó percekben a horvátok mindent feltettek egy lapra.